Åben båd lørdag den 19. august kl 11.00-14.30

Lørdag den 19. august kl. 11.00 -14.30 er Aarhus Standjagtforening og Aarhus Strandjægernes Motorbådsklub vært for et ’Åbent båd’ arrangement. Kom og få en hyggelig dag sammen med dine jagtkammerater. Alle er velkomne – både medlemmer og ikke-medlemmer. Se vores foreningsbåd, en Mopa II, som vi har fået med støtte fra Nordea Fonden. Vi arrangerer også havjagtture for nyjægere, som kom og hør mulighederne og allerede nu blive skrivet op til en plads.

Du kan også på nært hold se andre forskellige havjagtbåde og det vil også være muligt at komme ombord på nogle af bådene. Er du nysgerrig på at vide om strand-og havjagt er noget for dig, så vil der være mulighed at snakke med erfarne jægere og dermed blive klogere på de fantastiske oplevelser der findes inden for for strand -og havjagt.

Foreningen tænder grillen og byder på pølser/brød og drikkevarer.
Arrangementet finder sted ved ‘jagtbroen’ som findes på Fiskerikajen i Aarhus Lystbådehavn. Nærmeste adresse er Fiskerikajen 22, 8000 Aarhus C.

Arrangementet er gratis.

Alle er velkomne – både medlemmer og ikke-medlemmer.

Med venlige hilsner

Aarhus Strandjagtforening