Arrangementer i november i Aarhus Strandjagtforening

75 års jubilæum på lørdag fra 13.00-17.00 i Klublokalet

Husk at det på lørdag 5. november fra kl 13.00-17.00 at vi fejrer at Aarhus Strandjagtforening har 75 års jubilæum. Vi fejer det med en åben reception hvor foreningen byder på håndmadder, kage og kaffe. Så mød op og hils på dine nye og gamle jagtkammer og udveksle gamle røverhistorier. Hvis du har en god historie så vil vi gerne høre den.Vi ses!

Julehyggeaften torsdag den 24. november kl 19.00-22.00

Torsdag den 24. november holder vi julehygge i klubloklaet. Vi byder på gløgg og æbleskiver. Kom og få en snak om havjagt eller bare hygge med dine jagtkammerater. Har du spørgsmål til havjagt, foreningsbåden eller andet så er der her mulighed for at snakke om det.

Foreningsbåden

Der er pt. 8 medlemmer af foreningsbåden. Har du lyst til at blive bådmedlem så send en mail til vores kasserer Kasper på kasserer@aarhusstrandjagtforening.dk 

Har du bare lyst til at støtte projektet med en frivillig donation er du velkommen til at overføre et beløb til foreningens konto.

Reg.nr.: 1551

Kontonr.: 0005113733